Refreshing tip of the day : Green tea with basil & lemon icecubes


564127_435543246478590_447859617_n

Another refreshing tip for these hot days is : green tea with basil & lemon juice icecubes.
For the icecubes : use some fresh squeezed lemon juice and basil leaves and mix them with water.
Mix the icecubes with the green tea afterwards:) It`s a real treat in these days:)
Enjoy:)

306713_435543323145249_73856713_n

Shqip- Albanian

Caj jeshil me kubike akulli me borzilok dhe leng limoni.Shtrydhni pak leng limoni dhe perzijeni me uje dhe gjethe borziloku.Me tej hidheni ne format qe perdorni per kuba akujsh.Perzijeni me cajin pasi te jene gati.
Ju befte mire!

180286_435543293145252_698343507_n

 

Advertisements
Categories: creative, food, photography, tea time | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: