Birjan me makarona


IMG_1668

Nuk e di se sa prej jush e njohin birjanin, nje ushqim i gatuar kryesisht me oriz, ereza, qepe, mish, peshk, veze ose perime.Origjinen e ka nga Irani (Persia e dikurshme), dhe tanime perdoret gjerazi edhe ne shume vende te tjera ne Lindjen e mesme apo dhe Indi.
Ne Shqiperi mesa di une, eshte popullor tek Dibranet, ku keta te fundit besoj se jane ndikuar nga Turqit.
Pergatitja e tij eshte shume e thjeshte por rezultati eshte vertet shume i mire:)
Kete here kjo menu u pergatit me makarona sa per ndryshim.

Per nje tave me birjan me makarona ju duhen:

400 gr makarona (nje pako)
1 qepe e madhe
nje dore nenexhik (mente)
leng mishi (pule ne rastin tim)
pak vaj per skuqje

Qepet priten holle dhe vihen te skuqen se bashku me makaronat nje cope here.Nga fundi i skuqjes shtojani dhe nenexhikun(menten).
Me tutje shtrohen ne tave dhe siper i hidhet lengu i mishit.Mund te shtoni dhe copat e mishit siper birjanit sipas deshires.
Vijeni me tej te piqen ne furren e ngrohur me pare , deri sa te piqen makaronat ne gr C.
Servireni te nxehte.

Ju befte mire!

Categories: brumera, food | Tags: | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: