Gezuar vitin e ri 2011 nga Yummania ;)


Yummania deshiron t`ju uroje gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri 2011 ;)Qofte viti i ri nje vit i mrekullueshem per te gjithe ju 😉
Ju falenderoj dhe njehere per suportin qe i keni dhene kesaj faqeje gjate gjithe kohes 😉

Sikunder dihet dhe pelqehet nga te gjithe shqiptaret , mendova te ndaj nje recete gjeli deti me ju;)E drejta e gatimit te ketij gjeli qe doli i mrekullueshem i perket kunatit tim, une vetem sa e fotografova 😉

IMG_4510

Keshtu qe shume permasa do te jepen me sy 😉
Per pergatitjen e gjelit te detit u perdoren ;

1 gjel deti
disa patate te vogla te fresketa(rreth 20)
rreth 30 geshtenja
disa qepujka
nje pakete kerpudha

Gjelit i jepet nje vale se pari.Zihen dhe geshtenjat.Pastaj patateve, geshtenjave, kerpudhave dhe qepujkave i jepet nje skuqje e lehte.
Me tej vihen ne tepsi ku keni shtruar pak vaj me pare qe te mos ngjiten.Shtroni patatet, qepujkat, geshtenjat dhe me tej vini dhe gjelin siper .Hidhini dhe kripe, piper, rigon dhe ereza te tjera nese deshironi pastaj futeni ne furre dhe lijeni per rreth 2 ore ne 180 grade .

IMG_4514

Ju befte mire!
dhe Gezuar;)

Advertisements
Categories: food, traditional, turkey | 2 Comments

Post navigation

2 thoughts on “Gezuar vitin e ri 2011 nga Yummania ;)

  1. Alma

    E dashur faleminderit, per receten. Na kishe munguar kujdesi dhe perkushtimi yt .

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: