Bombardim me vitamine C :)


Ardhja e pranveres ,sjell perhere plogeshti apo lodhje ndaj sot vendosa te sjell ketu nje recete shume te thjeshte , sa edhe energjike.
Per ta pergatitur kete pjate te kendshme ju nevojiten:

400 gr luleshtrydhe
2 portokalle
2 limona
2 luge sheqer

Lajini luleshtrydhet dhe pritini ne forme rrethore.Shtrydhni portokallet dhe limonat dhe shtojini dhe sheqerin lengut te tyre .Perzijini mire dhe hidhini siper luleshtrydheve .Lijeni per nje kohe ne frigorifer.
Servireni te ftohte.
Ju befte mire!

Categories: flash, food, fruit, photography | 6 Comments

Post navigation

6 thoughts on “Bombardim me vitamine C :)

  1. nuvole

    mmmmmmm. goja leng.

  2. BCja

    nje tas keshtu ne mengjes dhe je gati per diten e re.

  3. ballakume elbasani

    Sa me pelqen ky tasi!…edhe foto ne vintage style! Po shoh qe foto daton 2009….nderkohe fotografia jote eshte permiresuar ne nivele profesionistesh, prandaj une te keshilloje t’i besh ca shkrepje te tjera ketij tasit.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: