Ti pastro e un bej pis , se ke rradhen e pastertis!


Copyscape ben pune jo shaka.Eshte mjaft e fuqishme ne kapjen e rasteve te tilla.
Kesaj here u habita mjaft te shikoja nje post timin te paraqitur tek faqja Hermes News me nje pershkrim krejt pa kuptim dhe pa lidhje me kete faqe si “recetat e gjyshes” .Se per ke gjyshe e kane fjalen, hajde dhe merre vesh, i vjen shume e lehte siç duket te shkruajne keshtu sikur lajne gjynafet.
Nuk me intereson nese mund te jem bere boze me keto shkrime , une do te vazhdoj te mbroj te drejten e autorit dhe do te diskretitoj ketu te tere ata “te mençur ” qe nuk respektojne aspak te drejtat e autorit , me shkrimet e fotot e te cilit ata mbushin faqet e tyre!
Te tille tipa, kane kohe te gjurmojne postime te ndryshme ,por s’kane aspak kohe te shenojne emrin e autorit dhe adresen e faqes ku e kane perlare shkrimin.
Po jua perseris! Dhe kete nuk e them vetem per vete por ne emer te tere atyre qe i merret shkrimet!
Emri i autorit dhe venia e adreses se faqes nga e keni marre shkrimin eshte i detyruar! Ne rast se kjo ju vret “sedren” tuaj krijuese,lereni fare ate shkrim!

Poshte mund te shihni shkrimin tim te marre nga Hermes News:

shkrimi origjinal:https://yummania.wordpress.com/2009/01/23/supe-me-karrota-dhe-portokall/

ja dhe artikulli tek Hermes News si dhe foto prej faqes se tyre:

http://www.hermesnews.org/rubriche/3648—.asp

Advertisements
Categories: food | Tags: , | 6 Comments

Post navigation

6 thoughts on “Ti pastro e un bej pis , se ke rradhen e pastertis!

 1. lirikashqiptare

  Turp!

 2. Blendi Salaj

  Une nuk kam shkuar KURRE tek hermes news. tani kam nje arsye tjeter per ta mbajtur keshtu…

 3. ne shqiperi te kopjosh eshte jo vetem gjeja me normale,por biles vleresohesh .. me vjen keq e dashur enka .. dhe un kete “hermes news” pa lidhje te amerikanizuar kitch jo vetem nuk e njoh dhe nuk dua TA NJOH !

  Jete te gjate copyspace !

 4. miq ju falenderoj per mesazhet tuaja.

  Alida sinqerisht rrofte copyscape!

 5. anamorphoseur

  Eni, po më vjen keq se si disa përsona shpërdorjnë punën dhe mundin e të tjerëve (në rastin konkret ty me blogun tënd simpatik), të cilët në heshtje dhe më një sens të lartë shoqëror, përgatisin dije falas për të gjithë ne. Po kjo puna e virtuales e ka këtë. Mendo pak për artistët (muzikë, film etj.) të cilët vidhen në legalitet gjithë ditën e gjithë natën.
  Hermesin lajmëtar nuk e njoh, hera e parë që po e dëgjoj, por e di që ekzistojnë parazitë të tillë në net.

  Suksese për punën tënde.

  Miqësisht.

 6. Anamorphoseur:te falenderoj mik per konsideraten dhe fjalet ngushelluese.une e di se nuk mund ti dal mbane perhere kesaj loje te shpifur por se paku perpiqem ti bej reklamen e keqe ketyre te paftyreve.
  dhe do vazhdoj ta bej.flm qe me lexon.te pershendes.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: