Supe me karrota dhe portokall


Siç e dini jam nje fanse e supave 🙂 ndaj sot po vi serish me nje recete supe kete here disi me te ndryshme:)

Meqenese perhere preferoj te bej gatime me perime e fruta te stines ; edhe kete here preferova te sjell diçka te tille.

Per kete supe shume te shijshme ju duhen (Per 2 persona)

250 gr karrota

1/2 gote uji me leng portokalli

1 qepe e vogel

nje luge rigon

kripe,piper i zi

4 gota uji

1 luge gjelle vegete

1/2 filxhan kafeje vaj ulliri

dhe siper supes pana

Se pari pritini karrotat ne forme kubash te vegjel edhe qepen imet.Vijini se pari karrotat te skuqen pastaj dhe qepet.Si te jene skuqur disi; shtoni ujin dhe lengun e portokallit se bashku me vegeten,kripen,rigonin e piperin e lijini te zihen ne zjarr te ulet.

Ne fund servireni supen te ngrohte pa harruar ti shtoni pana siper.Ju befte mire!

Advertisements
Categories: creative, flash, food, healthy, soup, veggie | 4 Comments

Post navigation

4 thoughts on “Supe me karrota dhe portokall

 1. nita

  urime per recetat e kendsheme

  dote doja te regjistrohesha ne forumin tuaj

  gjithe te mirat

  • pershendetje Nita dhe flm per fjalet e mira.Ky nuk eshte forum por thjesht nje blog.Per ta ndjekur ate rregullisht mund te ndiqni burimet e rss.
   po ashtu po te shkosh lart fare djathtas do gjesh nje “blog info,kliko aty dhe do gjesh nje “subscribe to blog” qe do te ndihmoje te rregjistrohesh ne blogun tim. dhe njehere falemderit per intersimin.
   gjithe te mirat.
   Eni

 2. Tela

  Shume faleminderit per recetat. Jane vertet shume te mira dhe te domosdoshme per secilin nga ne. Gjithe te mirat

 3. flm Tela;)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: