Sallate Nektarine me Kanelle


Kete sallate te ftohte nektarine jua rekomandoj pas gjelles me bizele dhe melçi.Ose dhe ne çfare ore te dites te doni mund ta perdorni.Perveçse eshte e fresket dhe e lehte, dhe shume aromatike per shkak te kanelles, do ju ulet dhe deshira per sheqerna pasi dihet se kanella e ka nje veti te tille mbi metabolizem.

Pergatitja?Fare e thjeshte:

Per nje person:

1-2 nektarina te pjekura por jo shume te buta

nje luge embelsire kanelle

Nektarinat lijini te ftohen ne frigorifer me pare , me tej pritini ne copa jo shume te vogla.Me pas hidhini siper kanellen dhe lijini nja 10 minuta ne frigorifer sa te perzihen aromat e kanelles dhe nektarines.Ne rast deshire mund ta shoqeroni dhe me nje akullore te lehte (pa yndyrna) me vanilje .

Ju befte mire!

Advertisements
Categories: creative, flash, food, healthy, kitchen art, photography | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: