Biftek i zier me perime


Siç e dini mishi per mua hyn tek ushqimet e paperfillura.Mbase bifteku ben nje perjashtim ne kete rast.Me pelqen ta shoqeroj biftekun me pilaf te perzier me shume ereza ose me perime, siç mund ta shihni dhe ne kete figure ,receten e se ciles e keni poshte.Eshte fare fare e thjeshte , por une lashe thonjte kur e provova .(Merita e recetes , si dhe shumica e recetave ketu i perket sime meje:)

Per 2 persona:

2 copa mish viçi (tul pa pike dhjami;)

2 karrota

2 speca jeshile

2 kunguj

rigon,kripe,piper i zi,rozmarine.

1 luge e madhe druri vaj

uje me sy

Copat e mishit rrihen deri sa te behen me petashuqe.Me tej siper tyre hidhen erezat dhe perzihen me to.Pritini karrotat,kungujt dhe specat ne copa mesatare dhe perzijini dhe keto te fundit me erezat mire.Lerini mishin dhe perimet nje cope here sa deri sa erezat te depertojne aromen e tyre mbi to.Me pas ne nje tigan vini vajin te skuqet dhe siper vijini mishin dhe perimet.Me tej pa i skuqur fare (nese doni dhe mund ti skuqni) shtoni ujin nga to me ngadale dhe ne sasi te vogla.Bejeni kete vazhdimisht , duke i kthyer perimet dhe bifteket disa here deri sa te jene gatuar.Ne fund fare edhe ujin duhet ta kene pire pak a shume.Servirini te nxehta.Ju befte mire!

shenim: sipas deshires mund te shtoni dhe domate te pjekura (2 cope) te prera ne forme kubash te vegjel dhe 2 thelpinj hudre te grire holle.Ne kete rast sasi a ujit te perdorur do te jete me pak.

Categories: creative, food, mediterranean, traditional, veggie | Tags: | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: