Menuja e dites-Gatime flash .5


Nuk dini se çfare te gatuani per sot?

S’ka problem fare.Yummania do ju jape nje menu te thjeshte dhe te shpejte ne gatim.

Siç mund ta shihni dhe ne foto kemi :

1.Jufka te gatuara me pane.

2.Kofsha te fresketaaaaaaaaa bretkosash te skuqura me veze.

3.Sallate lakre te kuqe me uthull balsamike/ose thartire shege

Se pari merrini jufkat dhe zijini.Pasi ti kulloni perzijini me panen.Jane gati per sherbim.

Kofshat e bretkoses zhytini ne nje tas me veze te rrahur ,pastaj kalojini pak ne miell dhe vijini te skuqen ne vaj te nxehte.

Dhe me se fundmi sallata:

Ju duhet vetem laker e kuqe (ne sasine qe deshironi),vaj ulliri,uthull balsamike/ose leng shege i tharet qe edhe ky eshte si tip uthulle,kripe.Lakren prejeni holle dhe shtojani tere asortimentet e mesiperme.

Ju befshin mire!

Advertisements
Categories: creative, flash, food, healthy, traditional | 9 Comments

Post navigation

9 thoughts on “Menuja e dites-Gatime flash .5

 1. me shkrive me kofshet e fresketa te bretkocave. Ti i vrave vete aty per aty? (hahahaha)

  Une nuk i gatuaj dot se ketu nuk ka. As kermij. Jane tek kafshet qe mbrohen. Duhet vajtur ne France ose Gjermani per keshtu delikatesash.

 2. jo , jo se i vrava e shkruajta me teper ne kuptimin se jane shume te fresketa.une mishin nuk e dua , por kofshet e bretkoses e kane shijen shume te fresket me te fresket se “chicks” 🙂 ndaj thashe ashtu:)

 3. bonxhur…

  ça jane Jufkat? :s

  te duket flash ty ky gatim???? mua me duhet nje pasdite e tere per te bere kete moj… :s 😀 (sidomos bretkosat….vetem ti kthesh te gjitha duhet gjys ore :s )

 4. KU ti gjejme BRETKOSAT mi?

  Ato nuk jane per gatim shpejt e shpejt, jane per gatim ” SHenoni daten ne kalendar do hajme kembe bretkosash!”

 5. dhe i gjo tjeter..

  ke vene tagg veggie aty, po packa se bretkosat hane barishte ( ose jo) ky ushqimi vetem veggie s’eshte:)
  sidomos kur e shef dhe formen e bretkoses!!!

  ene kontrollo, mos bohet nodnje nga bretkocat princ!

 6. Erviv: jufkat shiten veçse ne Tirane apo Turqi mendoj.mbase ka dhe gjera te aferta me te ne France po nuk ja di emrin.Po ti po deshe behe me makarona ose ndonje tagliatelle se ngjajne.
  Mua nuk me morri shume kohe pergatitja ndaj ja vura emrin kshu;)

  K.:)) me ke vdek duke qesh.Mbase ky gatim vlen vetem per vendet ku shiten me shumice dhe rahat produkte te tilla jo per te tera vendet.
  Kam vene tag veggie sepse ka dhe sallate.Sepse ka 3 lloje gjerash ne kete menu.Nejse po e heq se po ju ngaterron te tereve.

  p.s: i hongrem te tera bretkosat pa me shku menja me prit naji mos u bote princ.Sa e hutume qe jam:p

 7. po pse ti beson ende ke prralla ku behet bretkoca princ?
  Imagjino emri i cunit ” Koçi”

  SHumë mirë Eno, mos më rëntë rruga nga Turqia, se vetëm një rrugë ke për të bërë,
  nga kuzhina tek pazari, nga pazari tek kuzhina .

 8. hahahah Koçi ..e nolte kjo.
  miresete vish yllo:)

 9. guileful says : I absolutely agree with this !

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: