Petulla Sardelesh


E quajta petulla sepse ka disa detaje qe te kujtojne petullat ne pergatitjen e saj.

Per 4 persona ju duhen:

16 sardele

kripe,piper i zi

per miksin qe do lyejme sardelet perpara skuqjes duhen:

pakez miell (mund te perdorni dhe miell dritherash)

nje veze

pak qumesht

Sardelet pastrojini mire dhe hiqjani halat.Me tej hidhini kripe dhe piper te zi siper dhe vendosini dy sardele njera mbi tjeteren siç duket dhe ne foto.Me pas lyjini me miksin qe ju treguam si me siper (miell,veze,qumesht) dhe hidhini te skuqen ne taven me vaj shume te nxehte ne menyre qe te pije sa me pak vaj.

Shijon shume me sallatat recetat e te cilave ju kam dhene nje post me pare, jo per gje por rukola shkon tej mase me peshkun.

Ju befte mire!

Advertisements
Categories: creative, fish, flash, food | 4 Comments

Post navigation

4 thoughts on “Petulla Sardelesh

  1. Eno, ku e ke ate postin qe ke shkrujt…qe nuk i ke qejf brumrat mi???
    mi aman mi aman…..

    se pare bukmedjath…..pushime verore!

  2. s’di gjo vallai, e kam humb:p

  3. Eshte nje post me lart ku thoje qe skishe qejf mishin

  4. mishin s’e du hiç po peshkun shume!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: