Sallate dimri


E quajta keshtu kete sallate per shkak se shumica e perimeve te perdorura eshte e fresket sidomos ne kete stine.E mira e te mirave eshte qe perimet apo frutat te perdoren perhere ne stinen e tyre.Kjo sallate me pelqen shume dhe eshte shume e thjeshte per tu pergatitur:

Per 2 persona:

gjysem lakre e kuqe

2 karrota

2 speca te gjate jeshile (un s’kisha e bera me spec nga ata qe perdoren per tu mbushur por e mire doli serish)

nje grusht me lulka brokoli

nje kastravec

ullinj te zinj pa berthame

pak djathe i bardhe

Per sperkatjet:)

3 luge vaj ulliri

lengu i nje limoni

pak valanidh (ne anglisht = sumac)

kripe

Se pari zini pakez brokolin (vetem nja 5′ jo me shume) , me tej grini ne mikser lakren e kuqe,karrotat,brokolin,ullinjte dhe djathin.Se fundi, sperkatini me miksturen qe pergatitem si me lart.Ju befte mire!

Advertisements
Categories: creative, food, healthy, kitchen art, meze, photography, salad, veggie | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: