Çfare e ben nje mengjes te bukur?


Dje pas shume kohesh pata rastin te beja nje mengjes te gjaaaaaaaate me miqte e mi.Me pelqejne mengjese te tilla te sterzgjatura , dhe eglendisese, por kur je vetem si zor se ja arrin kete gje.Keshtu qe perfitova mire nga rasti dje .


Sigurisht qe fakti i mesiperm me ngriti moralin dhe me frymezoi te kapja ca foto.Per mua ky eshte mengjesi ideal.Mengjes i larmishem, gallate gjate pergatitjes se tij,pastaj zhytje vu 🙂 tek asortimentet e ndryshme dhe muhabet per shtate pale qejfe..Ne fund lexim i ngeshem gazete.Gjate kesaj kohe sigurisht qe tavolina gjallerohet vazhdimisht nga biseda komike,kujtime te çuditshme dhe hera heres dhe thashetheme:) Po thashetheme pa te keq ama:)

Shkurt muhabeti, pa kallaballek nuk para ka shume lezet mengjesi.E patjeter qe per ti vene kapakun e duhur, duhet ta mbyllni me nje kafe turke.

Ju uroj perhere mengjese te tilla, pasi jane vertet shume te rendesishme dhe per tu shenuar!

Advertisements
Categories: breakfast, conversation, creative, food, jam, kitchen art, life style, mediterranean, photography | 18 Comments

Post navigation

18 thoughts on “Çfare e ben nje mengjes te bukur?

 1. Elais

  mmmmmmmm vertet mengjeset e fundjaves te lejojne nje luks te vecante. Edhe nese i ke njerezit dhe asortimentet ne ditet e javes nuk te premton koha t’i shijosh ato sic duhen.

 2. pikerisht:)

 3. Ah, veza, na ngrite mendjen. Ne ketej i quajme brunch … dhe nganjehere shtojme edhe ndonje gote shampanje kur brunchi i afrohet lunchit 😉

 4. te keqen e mengjesit me zhurme:) kshu i kam qejf mengjeset une. PO vetem se kafja turke hyn me dhe pa rradhe:)

 5. SElf: Brunch-et kane plas dhe ketu por une nuk i preferoj shume se jo per gje por marrin pjese vetem ca te rinj trushkulur neper to se elbete eshte trendy:) ne preferojme ato mengjeset e fuqishme ne shtepi:)

  k: yep:)) sidomos per ty;)

 6. En,

  edhe une per brunchet ne shtepi e kam, fton vetem miqte dhe rri pa fund deri sa behet nate 😀

 7. hahah kane lezet Self te tilla mengjese..

 8. Salvatori

  Ti pyet çfare e ben nje mengjes te bukur? Ka shume forma dhe mundesi, jo vetem ushqimi ndikon qe nje mengjes te filloje mire…Nje nate e kaluar rehatshem dhe ngrohte ne shtrat, i shoqeruar sigurisht, ngritja pa nerva ne memngjes, marrja e nje dushi te ngrohte, aroma e kafese dhe e bukes se pjekur, thelbet e arrava, mjalti, lengu i portokallit, mandarinat, puthjet here pas here, degjimi i muzikes…edhe keshtu mund te filloj nje dite e mbare…

 9. Salvator, dhe ti s’e ke hiç fare keq:)

  meqe ra llafi dhe sa kohe ke ndermend te na lesh pa faqen tende? 🙂

 10. uaaa….se ma kujtoi ky salvatori…
  mengjes i bukur eshte gjithashtu kur zgjohesh nga gjumi nga era e piteve qe po skuqen ne kuzhine:):)
  eh kujtimi kujtim!!!!!

 11. rri tani K.mos na e haperda menjen:)

 12. Mengjese te tilla jane te mirepritura cdo here! En, me kenaqe me ate foton e pare, veze me rigon…yummy!

 13. glad you liked it hon!

 14. Blendi

  Kete foton me kafe e du p[er facebookun oper profilin tim. ke ndonje patellxhan te mbushur se me pershtatet me shume…ose ndonje trrangull… 😀

  te pershendes’

 15. Blend nuk e di sepse nuk me del komenti jot ketu po patjeter qe mund ta marresh foton e filxhanave:)) si duket pike shume kafe:))te befte mire!

 16. Blend patllixhan te mbushur ke tek postimi im : imam bajelldi:)

 17. Fiori

  Te uroj me gjithe zemer sa me shume suksese. Ishte shume e vecante per mua te gjeja nje faqe me gatime ne shqip, te realizuara nderkohe me kaq talent, pasion dhe plot humor. Do mundohem t’a shperndaj ne te gjithe shoqerine time. Te uroj te kesh nje jete sa me te lumtur, dhe te vazhdosh te na dhurosh akoma me shume receta kaq te bukura per syrin, dhe te shijshme si keto.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: