Supe me levrek


Nuk besoj se ka shume veta qe nuk  e kane qejf peshkun.Dikush me shume , dikush me pak por te gjithe besoj se e shijojne ate shume.Te mirat e tij ? Nuk kane fund:Nisim me vajrat omega 3-6 aq pozitive per shendetin dhe luftuese te kolesterolit te demshem.Po ashtu eshte dhe mik i syve,zemres ,trurit si dhe nje luftues i fuqishem i semundjes Alzheimer.Depo proteine dhe vitaminash.Nuk po zgjatem me shume se po na shkon goja leng tani por po ju jap receten e dites, nje supe me levrek.

Per 2 veta:

2-3 levreke te pastruar mire.

dy karrota te prera ne rrethe te vegjel

nje grusht majdanoz

pak vaj ulliri

leng limoni

piper i zi

uje me sy:)

Se pari merrni mishin e kokes se peshkut dhe hidheni ne texhere te zihet se bashku me trupin e peshkut.Lijeni keshtu per nje cope here ne zjarr te  ulet.Me pas shtojini dhe karrotat dhe lijini te zihen se bashku serish ne zjarr te ulet.Keshtu dhe supa do te trashet pak.Nga fundi shtoni pak vaj ulliri dhe majdanozin.Sherbejeni te nxehte dhe sipas deshires mund ti hidhni dhe piper te zi dhe limon siper.Ju befte mire!

Categories: fish, food, healthy, mediterranean, soup, veggie | 5 Comments

Post navigation

5 thoughts on “Supe me levrek

 1. Eni, kam patur rast te ha supe te tille. Eshte hata fare!

 2. vertet:)

 3. Salvator

  E kush nuk e do peshkun moj Eni.Por,problemi eshte se sot ai kushton,i verteti,peshku i fresket,e jo ai i rezervuarit.
  Kisha kohe pa hyre ne hapesiren tende,paske bere shume receta qe s’i kam pare,te lumte.Je shume e zonja,sinqerisht.Kafeja turke,dardhat franceze,e shume artikuj te tjere,te japin shume informacione te nevojshme,ose me mire pak kulture kuzhine.
  me respekte Salvatori.

 4. candyland

  O Eni, pse s’te kam kojshie une ty mi goc, se nate per nate aty do me kishe per darke! 😀

  Ah qe s’ma ka enda fare mu me gatu!

 5. Salvator eshte kenaqesi vizita jote perhere..falemderit per fjalet e mira:)
  kalofsh mire,

  Candy me shkrive goce he se nuk jam nai amvise e madhe kur me kap dallga i bej:))

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: