Per nje darke te lehte vere


Ne keto dite te nxehta vere , ka raste qe vapa na lodh dhe plogeshtonh aq shume saqe ndonjehere as nuk na hahet , gjithe gjithe duam vetem pak fresk :)Por stomaku shef punen e vet dhe nuk do t’ja dije shume nese na hahet apo jo.Ndaj ne raste te tilla eshte mire qe ta kalojme darken apo dhe dreken me disa ushqime te lehta dhe te freskuese.Une per vete do te preferoja nje tarator dhe nje fergese ne raste te tilla.

Ne kete tabakane qe shihni ne fotografi ka nje fergese vetem me spec dhe gjize .Domatet nuk jane shtuar ne fergese por jane lene qellimshem jashte si shoqeruese.Po ashtu mund ti shtoni dhe majdanoz te grire holle ja shton lezetin dhe ndjesine freskuese.Ndersa domaten e lashe kastile pa e perfshire thjesht per te perftuar nje shije te re.Njeriu kur eshte i dembelosur ne te ngrene do diçka te re qe ta terheqe 🙂

Ndersa taratori permban kos,vaj ulliri,koper ose majdanoz dhe kastravec te prere holle.Dore me nje per t’ju freskuar.

E di qe kjo nuk eshte nje recete e re , por ndonjehere kam thjesht deshire te perçoj ate çfare me terheq ne guzhine dhe ne te ngrene.Shpresoj t’ju vije mire ne keto nete e dite te nxehta vere:)

Advertisements
Categories: creative, flash, food, healthy, life style, mediterranean | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: