Makarona me peshk ton


Ja dhe nje recete tjeter flash dhe me e shendetshme makaronash…

Per 2 persona:

250 gr makarona flutur (si keto ne foto ose dhe lloj tjeter po te doni)

160 gr ose nje kuti konserve peshku ton

2 speca jeshil apo te kuq

nje grusht majdanoz

2 luge vaj ulliri

lengu i nje limoni

2-3 thelbinj hudhre

kripe,piper i zi

Ne nje tenxhere zieni makaronat .Ne anen tjeter pritini holle specat,shtojini siper thelbinjte e grire holle te hudhrave ,vajin,lengun e limonit,kripen,piperin,majdanozin dhe peshkun ton te cilit ja keni hequr vajin me perpara.Se fundmi perzijini keto me makaronat e sapoziera (te cilave nuk do ti keni hedhur yndyre tjeter!).

Ju befshin mire!

Advertisements
Categories: creative, fish, flash, food, veggie | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: