Salce pikante per pure dhe peshk


Kjo salce shume e kendshme dhe e shpejte eshte nje element fantastik qe do ti jape shije gjelles suaj.Mund ta shoqeroni me shume gatime per ti dhene atyre me shume shije dhe larmishmeri.Une per vete e provova me peshk koce dhe pure.

Pergatitja e salces:

2 domate te pjekura te grira ne rende

2-3 thelbinj hudhre

1 luge vaj ulliri

nje grusht borzilok i grire

pak majdanoz i grire

ereza pikante me kripe (vegeta)

1 luge salce

Se pari skuqini thelbinjte e hudhres pak ne vaj dhe me pas hiqini nga tava.Ne kete menyre ato do ta lejne eren e tyre aty.Me pas shtoni domatet e grira dhe majdanozin,borzilokun ,erezat dhe salcen dhe perzijini lehte ne zjarr te ulet.Sipas deshires mund te shtoni dhe pak uje.Servireni te nxejhte siper purese ose prane peshkut te skuqur.Ju befte mire!

Advertisements
Categories: creative, fish, flash, food, healthy, veggie | 6 Comments

Post navigation

6 thoughts on “Salce pikante per pure dhe peshk

 1. salvatori

  Une e preferoj peshkun te pjekur ne zgare dhe pa asnje lloj salce,vetem limon me deshire.Dikur haja tave krapi,por ato kohe i takojne te kaluares,ku furrat me dru e piqnin per mrekulli.Dhe,per pak harrova,duhet dhe nje vere e mire e bardhe sapo e nxjerre nga frigoriferi.Si per perfundim,nje kafe dhe nje cigare.

 2. te mbeshtes per ato sobat qe gatuanin aq mire..me ngadale ashtu siç duhet..kishte lezet..per krap vdes dhe vete!

 3. emigrant

  Jo jo, edhe salca ka lezetin e vet…. shume e shijshme duhet te jete kjo! Bravo!

  Im vella e kishte zanat pjekien e peshkut (peshk Pogradeci psh) dhe bente nje salce me shume qepe, yndyre dhe pak pikante, qe te lije thonjte…. mmmmm, c’na kujton!

  FLM!

 4. me vjen mire qe te kujton gjera te bukra Emigrant!

 5. Howdy! I understand this is somewhat off-topic but I had to ask.
  Does building a well-established website such as yours take a large amount of work?
  I’m completely new to blogging however I do write in my diary daily. I’d like to start a blog so I can easily
  share my own experience and thoughts online. Please let me
  know if you have any kind of recommendations or tips for brand new aspiring blog owners.

  Appreciate it!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: