Gatime flash.4


Sallate me rukola,soja,qepe dhe domate qershi!

1 tufe rukola e lare , gjethet i vihen siç jane pa u prere

10-15 domate qershi ndahen pergjysem

disa filiza soje

nj qepe e prere holle

vaj ulliri

uthull balsamik

kripe

Perizijini te gjitha asortimentet mire.Sallata eshte gati.

Salçiçe me salce

Per 2 persona :

15 salçiçe te vogla te prera ne rrethe te vegjel

salce speci te kuq

rigon,piper

Ne nje tenxhere te vogel vini  2 luge salce speci te kuq dhe shtojini erezat dhe pak uje sa te krijohet nje fare lengu homogjen.Pasi ta perzini pak , shtoni dhe salçiçet dhe zijini ashtu se bashku per nje cope kohe.Servirini te nxehta.Ju befshin mire!

Advertisements
Categories: creative, flash, healthy, veggie | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: