Sallate me fruta


Ja dhe nje recete e lehte tip pergatitore plazhi:)

Pergatitja per nje person

Nje gjysem  pjepri ama jeshil jo nga ata portokallinjte pa ere:)

1 dardhe e pjekur

1 molle

2 kajsi

2 nektarina

5 luleshtrydhe

nja 10 cope qershi

Frutave hiqjani berthamat dhe prijini holle.Me pas vijini ato ne gjysmen e pjeprit.Siper mund ti shtoni kanelle ose sheqer pluhur.Ju befte mire!

Advertisements
Categories: creative, fruit, healthy | 2 Comments

Post navigation

2 thoughts on “Sallate me fruta

  1. Une keto recetat s’i kam provuar ndonjehere, po paraqitja eshte aq ndjellese sa te bejne t’u futesh qofte dhe per te kenaqur syte! Shume bukur fotot!

  2. aklli danke schön:))

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: