Doping freskues kafeine:)


Kafeja …sa e dashur eshte per te gjithe ne.Si ne dimer  dhe ne vere nuk i humbet piket.Perhere e preferueshme mbetet.Por si thoni nuk do qe me mire ta servirnim te ftohte ne vere?Poshte keni nje recete te shpikur nga nje tru i dalldisur pak nga vera e parakohshme (dmth une:)
Per nje person:
0,2 lt qumesht
1 luge gjelle nescafe e bute (gold)
1 luge gjelle mjalte (origjinal)
pak kanelle dhe pluhur arre kokosi
Te tera keto perzijini mire ne blenderin e robotit deri sa te krijoje nje si fare shkume.Servireni me akull..Hajt e pifshi me qejf e mendje sa me te fresket paçi:)
Advertisements
Categories: coffee, creative, juice | 2 Comments

Post navigation

2 thoughts on “Doping freskues kafeine:)

  1. Elais

    Yummy 🙂

  2. thanks girlie;)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: