Llaç…


 

 Ha ha jam e sigurte qe do keni hapur syte me habi tani:)

Kete gje e kam shpikur kur isha ne konvikt dhe sigurisht nuk kisha shume komoditete dhe mundesi per te gatuar.E quaj te tille sepse behet vertet si llaç kur perzihet.Por , suksesin e ka te garantuar sepse çdokush qe ja kam ofruar me ka kerkuar per here te dyte e te trete:)

Pergatitja per 1 person:

3 luge te mbushura mire me kos (duhet pak kos i trashe jo leng fare)

nje pakete me biskota te thata me drithera ose dhe 3/4 e nje pakete me buke te pjekura fort

nje kastravec i prere imet (ne mungese te tij dhe spec jeshil)

lengu i 1/2 limoni

1 luge vaj ulliri

kripe

Biskotat ose buket thermojini mire dhe perzijini te tera asortimentet e mesiperme ne nje tas.Lijeni nja 10 minuta sa biskotat/buket te thithin kosin e te zbuten se i shtohet lezeti.

Nese keni mund ti shtoni dhe borzilok te thate siper behet ende dhe me e mire.Ju befte mire!

Categories: creative, food | 7 Comments

Post navigation

7 thoughts on “Llaç…

 1. bukur.

 2. me vjen mire qe te paska pelqyer muratoro:)

 3. yum
  eshte shume e mire. une e kam pas bere pak me ndryshe, (me makarona ose karrota, dhe me hudhra gjithashtu)
  te lumshin duart.

 4. mm dhe e jotja nuk paska te share.thanx per receten:)

 5. Pilivesa

  Me pelqeka. Eshte shume e thjeshte. S`do shume mund per gatim. 🙂 Do ta provoj. Sa mire qe Skyr-i islandez i ngjan goxha kosit tone 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: