Pak energji


Oret e gjata te punes , stresi i tere dites e bejne ndonjehere dhe moralin tone cope cope.Sigurisht qe kjo ka dhe nje arsye tjeter qe ne mbase nuk e veme re ose e quajme si te paperfillshme.Kjo eshte menyra jone e te ushqyerit dhe te pirit ne pergjithesi.Kafete apo dhe shume pije te tjera jo fort te shendetshme si Koka Kola, Sprite (qe perveç te tjerave jane dhe shkaterruese te zmaltit te dhembeve) te cilat jemi mesuar ti pijme rendom gjate dites se punes , sigurisht qe luajne nje rol te rendesishem ne helmimin dhe detyrimisht lodhjen tone mendore dhe fizike.

Por oret e punes dhe stresi jane te perhershme dhe njerezit nuk mund te vegjetojne tere kohes duke e ruajtur veten dhe duke ndenjur perhere larg gjerave te shijshme , ndaj kjo shtyu shume bufe ne hapjen e pikave te shumta te ashtuquajtura “vitamin bank” ku shiten vetem lengje frutash te saposhtydhura.

Ideja per hapjen e tyre lindi nga mesymja e shkrimeve mjekesore ne media per te mirat e çdo fruti dhe te keqijat dhe demet qe shkaktojne pijet e tjera te shumeperdorura sidomos ne vendet e punes.Mua per vete si urryese e palodhur e koka koles dhe çdo pijeje me gaz , por dhe si nje mos partizane e madhe e kafeve, duke perjashtuar ketu makiaton shqiptare sigurisht 🙂  (sado qe vdes ti fotografoj kafete , ajo eshte pune tjeter:) me erdhi shume per hosh nje gje e tille dhe te pakten perdite fillova ta aplikoj.Eshte shume e mire se ne shtepi pertoj ta aplikoj:)

Kete foton e bera ne internet.Sendet dhe njerezit ne sfond i nxorra me vetedije prane shishes  si per te treguar se dhe kjo shishja me leng eshte bere nje gje po q e nevojshme sa makina e faksit apo kompjuteri:)

Ketu ne foto eshte nje leng shege + kivi..perzierje fantastike antikancerogjene dhe energjike me tere sasine fantastike te vitamines c qe ka.me kete rast bejme dhe kuren “antiaging” per lekuren çdo dite:)

Eh kesaj i thone jete dembelash:) qejf o qejf:)

Advertisements
Categories: food, fruit, juice, life style | 2 Comments

Post navigation

2 thoughts on “Pak energji

  1. Fiori

    Je e madhe. Me kenaqe :))

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: