Gjelle me filiza soje


Soja eshte nje bime shume e ushqyeshme dhe mjaft e njohur per vlerat e saj mjekesore.E vlefshme per kolesterolin , antikancerogjene etj, etj.Para disa ditesh sajova diçka me sojan sepse isha merzitur nga gjellet e perhershme qe kisha ngrene me te.

Pergatitja per 2 persona:

300 gr filiza te fresket soje

1 qepe e madhe

2 veze

majdanoz me shumice

salce speci te kuq

piper i zi , kripe

Pasi skuq qepet pak , shton sojen dhe e le pak sa te zbutet dhe te zihet pak ne lengun e vet, pastaj shtojini salcen me gjithe kripen , piperin  dhe me pas vezet (te perziera si omlete) dhe pasi te jete krijuar nja si mase e plote dhe kjo e fundit te jete gati ne skuqje shtojini dhe majdanozin.Servireni te nxehte.Ju befte mire!

Categories: Blogroll, creative, food | 3 Comments

Post navigation

3 thoughts on “Gjelle me filiza soje

  1. u dukerka shume e mire kjo (miam miam)

  2. bizele

    Sa kreative(spo gjej fjalen e duhur ne shqip) qe je…ndonjehere kshu me ndodh dhe mua. me cpifen gjellet e zakonshme, dhe me humb teresisht deshira apo inspirimi per te gatuar (ashtu sikurse shkrimtaret perjetojne “writer’s block), po ja qe na kerkon barku per te ngrene.

  3. falemderit Bizele:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: