Pica Mistike:)Mos u genjeni, nga emri njerez:)Eshte vetem nje shpikje e çastit per arsye praktike fitimi kohe dhe ndryshimi menyre te ushqyeri ne ambjentin e punes.Eshte e merzitshme dhe e bezdisshme te mendosh perdite se çfare do te hash.Ne pune nuk eshte se kemi ndonje gje per te gatuar se marrim perhere gjera nga jashte , perveç nje makine per tost.Me te nje dite duke ekperimentuar se bashku me shoqen time dhe padronin (mos u habisni, ka gusto ne te ngrene e te pire dhe i vlereson deshirat e stomakut:) kesisoj beme nje lloj tosti interesant.Nuk eshte ndonje gje shume e veçante por eshte shume e shijshme dhe praktike.Imagjinoni sikur po beni tost me djathe kaçkavall,por mos e fusni midis copave te bukes.Ne vend te saj se pari ngrohini mire fetat e bukes deri sa te piqen mire.Pastaj vijini nga nje thele djathe kaçkavall siper dhe mos i bashkoni buket por lerini ashtu siç jane dhe mbylleni pergjysem makinen e tostit.Pasi djathi te filloje te shkrije , hiqeni dhe shtojini dhe rigon e piper te kuq siper.Mua per vete me pelqeu shume , shpresoj qe dhe juve.Ju befte mire:)

Advertisements
Categories: food | 4 Comments

Post navigation

4 thoughts on “Pica Mistike:)

  1. Enush!
    Mund ta besh edhe ne furre me mikrovale qe ka efekt grile. Nje cope domate me pak kripe poshte djathit. Djath dhe ereza siper dhe ….
    Yummmmmmy

  2. mmm falemderit lal…do ta provoj..

  3. e ndaluar rreptesisht, perjashtim vetem ne rast festash. Shume tuleprodhuese si recete, por sa e mire duket na shkoi lenga nga goja miam

  4. O tena mos vdeksh ti se me shkrive.Tuleprodhuese:))

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: