Çaj me kanelle


canon-resimleri-059-yummania.jpg

 canon-resimleri-055-yummania.jpg

Para ca ditesh po shfletoja revisten “maison franchaise” qe me pelqen shume dhe lexova nje ide interesante per te pergatitjen e çajit.Se pari pergatisni nje nape brenda se ciles te vendosni nje lloj çaji çfare te doni ju.Une per vete vura earl grey.Me pas merrni kanelle ne forme shkopinjsh te gjate dhe ne maje te shkopit lidhni me nje lloj peu te paster napen me çaj.Pastaj keto shkopinj lijini per nje kohe ne filxhanin me uje te nxehte sa te perzihet mire çaji si dhe aroma e mrekullueshme e kanelles.Ju befte mire!

p.s: napen nuk e lidha dot fort mire, se nuk jam for e afte per pune te tilla praktike:)

Advertisements
Categories: Blogroll, tea time | 2 Comments

Post navigation

2 thoughts on “Çaj me kanelle

  1. une do te propozoja ta zevendesonit ujin me vere te ngrohte dhe per te mos pasur probleme me napen, te mos vini çaj. Vere e nxehte me kanelle eshte shume e mire, sidomos nje vere qe nuk eshte shume e mire (vererat e reja sidomos).
    Rrofsh Eni se me kete te ftohte, nje çaj na duhet po ç’ti besh pijanecit qe do nje gote me vere !

  2. mm duhet provuar kjo qe thua ti Tena:))mmm

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: