Sallate me patate


resim-008.jpg

resim-012.jpg

Juve qe lexoni blogun tim te ushqimit mos prisni gatime shume te nderlikuara.Mendoni se ky eshte blogu i nje personi qe jeton vetem dhe eshte e detyruar te beje vete gjellen e saj ,kur vjen nga puna andej anga ora 19.30 e darkes..Besoj se mund ta merrni me mend se nuk jam shume kreative apo punetore pas kesaj ore.Keshtu qe kete here po ju tregoj se çfare bera dje.S’po ju them se po ju jap recete se do qeshni se nuk eshte e tille.Eshte vetem nje sajim i rastit, per te shpetuar sa me shpetuar sa me shpejt nga nderlikimet e gatimit dhe per te mbushur barkun sa me shendetshem.

 Pergatitja:

Per 1 vete (llogariteni si te doni per 4-5 veta:)

2 patate te ziera

sallate jeshile me shumice:)

qepe te njoma ose te kuqe

borzilok

vaj ulliri (mundesisht shqiptar:)

leng limoni

kripe, piper te kuq nese keni

Kaq.. 🙂

une prane saj e shoqeroj dhe me nje spec nuk e fus brenda dhe ate jashte me pelqen me shume..

Ju befte mire njerez,jua keshilloj sepse eshte shume e shendetshme..nejse nje dite do ju shkruaj te gjitha te mirat materiale , me fal mjekesore:) te gjithe asortimenteve qe perdor kur gatuaj…

Advertisements
Categories: Blogroll, creative, food | 2 Comments

Post navigation

2 thoughts on “Sallate me patate

  1. Eni, te gjithe që punojmë jemi në të njëjtën situatë si puna jote. Kur kthehemi në shtëpi në darkë duhet të bejme shpejt e shpejt për të ngrënë (për 1 deri n veta). Unë përdor shumë perime në konserv ose të ngrira. Kam edhe mamin që më ndihmon një çik veç se duhet të porosis menyne dhe ndonjëherë është pjesa më e vështirë.
    I themi piperi apo biberi ?

  2. Ke te drejte Tena.duhet skruajtur piper.po e rregulloj sakaq:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: